Haydi bismillah.
İlk yazıma bilgisayar çatısı altında okul okuyup bilgisayar mutfağı hakimiyetinin, ne denli önemli olduğu farketmemden başlayacağım bilgisayar programcılığı bitirdikten sonra öğrenilmesi gereken onca öğreti olduğu anladım, sonra uzun soluklu (1 yıl gibi) araştırmalar sonrasında blog açmam ve ögrendiklerimi yazmam, görüş bildirip insanlarla kontak kurmam gerektiğini farkettim, en azından geriye dönük gelişim sürecimi kontrol edebilmemin önemini farkettim.

kariyer hayatımızın gelişiminde bloglar büyük bir öneme sahiptir

gibi ifadeler beni blog açmaya itti sonuçta öğrenecek ve dev internet datasına bilgi aktaracaktım, bende bu gaz ile açtım bu blogu. burada yapıcağım paylaşımlarda bu öğrenim süreçlerinden kesitler olacak. bazen kendime veya sınırlı kitleye yaydığım genel geçer bilgileride (siyaset,film vs.) bu dataya aktaracağım.

Zamanında Mynet’in mysite hizmetiyle tanıştığım HTML CSS bilgilerine kendim ulaşmıştım yardımcım google sayesinde, internet dünyasında sürekli baş ağrıtacak kadar araştırmalar yaptım sonra ilerletmek için alanımın okuluna gittim ve mezun olunca anladım ki okul bana işin mutfağını öğretmemişti. bütün öğrendiklerim (yazılımsal anlamda) internet üzerinden di, Yelpaze genişti ve geniş yelpazeden öğrenim kazanmakta geniş yelpazeden geçiyordu bu yalpaze bir çok öğretilere imza atmış internet kahramanları (bloggerler) sayesinde olacak ve yine yardımcımız google ile.

Düşünülebilir mi bilgisayar alanı üzerine öğretim görecek ama onun dilini bilmeyecek 😀
Teknoloji çağında yaşıyorsak o teknolojinin diline hakimiyet gerekiyor. o dili bilmemiz ve yönetmemiz gerekiyor, yazılımı öğrenmeli ve kodlamalıyız…

Velhasıl kelam ben bugüne kadar nacizane bilgi birikimimi kişisel gelişimine borçluyum ve kişisel gelişimin en önemli noktası herşeyden önce, herzaman doğru arkadaşlıklar bu varsa gerisini sallayın, arastirma o bu şu peşiardı gelir, çünkü o doğru kişiler sizin yanlışınıza asla izin vermez! Artık bende blogçuyum allah yar ve yardımcımız olsun 😀

hhgsun tarafından yayımlandı

İstanbul da yaşıyorum 1993 doğumluyum bilgisayar alanında gelişmeye çalışıyorum

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: